O mnie

Joanna Kozieł | ZooFizjo Śląsk

Jestem absolwentką Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po uzyskaniu stopnia naukowego magistra biologii kontynuowałam swoją drogę zawodową na macierzystej uczelni pracując jako asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Zoologii oraz  pogłębiając swoją wiedzę w tej dziedzinie uzyskałam stopień doktora nauk biologicznych.  Jednak miłość do zwierząt, zwłaszcza tych towarzyszących człowiekowi , jak nasi pupile psy i koty oraz chęć bezpośredniej pomocy zwierzętom w potrzebie zadecydowała o zmianie ścieżki zawodowej.  Ukończyłam kurs MASAŻU MAŁYCH ZWIERZĄT w Studium Fizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu, gdzie zdobyłam wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu masażu leczniczego, relaksacyjnego i sportowego.  Następnie rozwijałam swoje  kwalifikacje na kursie ZOOFIZJOTERAPII MAŁYCH ZWIERZĄT pozwalające na udzielanie profesjonalnej pomocy pupilom wymagającym rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych i neurologicznych, w chorobach stawów, po urazach układu mięśniowo-szkieletowego, w zaburzeniach chodu oraz w zwalczaniu bólu.

Po uzyskaniu kwalifikacji w zawodzie ZOOFIZJOTERAPEUTY poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie uczestnicząc w seminariach i warsztatach.

Moją pierwszą pacjentką była suczka Perełka adoptowana przez mnie z Przytuliska z Buska-Zdroju, która po wykonanej w schronisku operacji stawu biodrowego wymagała pomocy aby poprawić jej komfort życia poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz umożliwić powrót do sprawnego i poprawnego chodzenia. Poza Perełką jestem również opiekunką adoptowanego z tego samego miejsca Czestera oraz starszej już damy – kotki Czortusi, która z racji wieku wymaga już terapii usprawniającej.

Odbyte kursy i szkolenia:

Przewlekły ból mięśni u psów
Neuro rehabilitacja funkcjonalna
Szkolenie przeprowadzone przez prof. V. Elbrond oraz T. Due odnośnie najnowszych badań nad powięzią u psów oraz metodom rehabilitacji taśm mięśniowo-powięziowych w celu poprawy funkcjonowania aparatu ruchu.
Fizjoterapia małych zwierząt